B. A. R. F. 


Cílem metody B.A.R.F je zabezpečit vašemu mazlíčkovi stravu, která je co nejblíže stravě původní. Tato metoda krmení vychází z metody P.M.D, avšak chovatelé si ji  přizpůsobili podle svého uvážení. Syrové maso, kosti, kůže, drápy, vnitřnosti a další komponenty živočišného původu (whole prey, frank prey) obohatili o ovoce, zeleninu. Dále bývá obohacována o mléčné výrobky, semena, obilné přílohy a jiné doplňky stravy. 

Klíčové složení B.A.R.F.:
  • Maso
  • Kosti
  • Vnitřnosti
  • Tuk
  • Zelenina a ovoceZelenina a ovoce

Zelenina a ovoce nejsou nezbytné ingredience pro zajištění základní živin, ale hrají prospěšnou roli při plnění výživových požadavků ve stravě. Tyto složky by neměli být v žádném případě základem syrové stravy psa. Zelenina a ovoce poskytuje sacharidy, které lze použít jako zdroj energie, stejně jako vlákninu na podporu syntézy vitaminu K a zdraví tlustého střeva. 

Je důležité správně vybrat vhodnou zeleninu a její následnou úpravu. Psi nemají přizpůsobeny zuby, strukturu čelisti a ani slinné enzymy k tomu, aby mohly trávicí procesy začít již v tlamě psa. Před podáním zeleniny a ovoce je zapotřebí zajistit její správnou úpravu (mixování, strouhání, dušení, vaření) tak, aby obsažené živiny mohl pes maximálně využít. Ovoce a zelenina nesmí být prioritní částí krmné dávky. Výjimku mohou tvořit ledvinové diety.

Sestavení správné krmné dávky se vám může zdát složité, ale nejste na to sami! 

Jsem tady pro vás a pomohu vám! 

Nejen u lidí platí, že zdravá a správně vyvážená strava se rovná zdravý a plnohodnotný život!


Potřebuji pomoct